Рецепти
Бомбици со бадем (хроно) Ана Ѓорова

Здрави, вкусни и брзи бомбички за десерт

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Бадеми(120 Грама)

Мелени бадеми(50 грама за валкање на бомбиците )

Чоколадо од какао(100 Грама)

Суво грозје(100 Грама)

Суви кајсии(100 Грама)

Кокосово масло(50 Грама)

Агаве сируп(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Исечкајте го сувото овошје, а чоколадото растопете го.
  2. Потоа измешајте ги ситно исечканите бадеми со овошјето и чокладото.
  3. Додајте кокосово масло и агаве сируп, па добро промешајте.
  4. Со дланките формирајте бомбички и валкајте ги во мелени бадеми.
Јафа бомбици
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Домашен сендвич сладолед
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Смути од јапонски јаболки и круши
Овесни колачиња
Овесни барови со јаворов сируп
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: