Рецепти
Експрес-пилешко со зеленчук Ана Ѓорова

Здрав ручек со зеленчук и пилешко месо на брз начин

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пилешко месо(2 Парчиња)

Зелка(1/2 Килограм)

Прокељ(1/2 Килограм)

Брокула(1/2 Килограм)

Морков

Маслиново масло

Сол

Бибер

Кашкавал(200 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Белото месо исечете го на тенки ленти и пропржете го на неколку капки маслиново масло во вок тава.
  2. Потоа целиот зеленчук ставете го одозгора, зачинете и тавата поклопете ја.
  3. Варете најмногу 10 минути, потоа тргнете од оган, поросете со ситно рендан кашкавал и послужете додека е топло.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: