Рецепти
Енергетски залчиња од тиква Ана Ристеска

Подгответе се да уживате во овие енергетски залчиња со вкус на пита од тиква кои се совршената слатка ужинка

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Урми без семки(1 Чаша)

Пекан ореви(1/2 Чаша)

Пире од варена тиква(1/3 Чаша)

Кокосови снегулки(1/4 Чаша)

Екстракт од ванила(2 Кафени лажици)

Цимет(1 Кафена лажица)

Морско оревче(1/4 Кафена лажица)

Сол(прстофат )

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 20 минути

  1. Ставете ги урмите во сад со вода и оставете да киснат 10ина минути, а потоа изцедете ги.
  2. Ставете ги пеканите во блендер и блендирајте додека не се убаво сомелени. Додајте ги останатите состојки, вклучувајќи ги и урмите и блендирајте додека сите состојки не се соединат. Ставете ја смесата во фрижидер 30 минути да се олади.
  3. Формирајте бомбици со големина на орев и чувајте ги во фрижидер.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Домашен сендвич сладолед
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Смути од јапонски јаболки и круши
Овесни колачиња
Овесни барови со јаворов сируп
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки
Чиа пудинг со банани

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: