Рецепти
Француско „селско“ месо Ана Ристеска

Интересна комвинација на џигер и сланина која се служи со зелена салата и тестенини

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свински џигер(650 Грама)

Сланина(100 Грама)

Кромид(2 Главици)

Бело вино(250 Милилитри)

Путер(80 Грама)

Оцет(100 Милилитри)

Коцка за супа-говедскa(100 Милилитри)

Брашно(10 Грама)

Сол

Бибер

Вегета

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 45 минути

  1. Исечете го џигерот на еднакви парчиња.
  2. Исечкајте го кромидот и пропржете го на тивко додека не стане кафеав.
  3. Додајте ги парчињата џигер и сланина и пропржете ги. Потоа додајте брашно и пржете додека не потемнат и не добијат убава кфена боја.
  4. Сипете супа и бело вино и зачинете.
  5. Оставете да врие на тивко 25 минути.
  6. Додајте оцет, промешајте за да проверите дали е готово и поправете го зачинувањето ако има потреба.
Пуслици со ореви
Тарт со џем од малини
Шеќерни прженки
Динстани јунешки ребра
Оревки
Цимет ѕвездички
Овошна векна
Тарт со вишни
Кнедли од крем сирење
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Чоколадни кроасани
Пилешко во павлака
Тестенини со сос од туна
Тробоен куглов
Зелка на грчки начин
Ролат со цимет и суво грозје
Резанки од палачинки
Руски колач со афион
Чоколаден куглоф
Посен куглов со суво овошје
Ролнички со крем
Пита со тиквички и со гриз
Мафини со нутела крем
Цимет ролнички со бадеми
Жолт куглов колач
Англиска пита со бадеми
Пита со јајца и кајмак
Свинско месо со бел сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*