Рецепти
Јафа бомбици Ана Ристеска

Со намера да се касне некое блакце после ручекот, а да биде поздраво и брзо за спремање, искочија овие Јафа бомбици и мора да признаам дека се погодија

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Бадеми(200 Грама)

Индиски ореви(70 Грама)

Урми(100 Грама)

Суви брусници(50 Грама)

Овесни снегулки(мелени 100-150г Грама)

Сок од портокал(од 2 портокали )

Екстракт од ванила(малку )

Какао(за одозгора )

ПОДГОТОВКА
  1. Ако имате посилен блендер ставете ги сите состојки од еднаш и блендирајте некоја минута.
  2. Овесот ќе го додавате постепено, зависи од тоа дали смесата ќе ви искочи многу течна така ќе додавате. Треба да биде доволно густа за да може да формирате топчиња.
  3. Ако немате силен блендер една по една блендирајте ги состојките и потоа заедно измешајте ги.
  4. Од кога ќе направите топчиња, извалкајте ги во какао и ставете ги во фрижидер.
Јафа бомбици
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: