Рецепти
Кнедли од крем сирење Ана Ристеска

Интересно предјадење по француски рецепт со кое ви предлагаме да се напиете бело вино

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 30 минути

  1. Ставете ги сите состојки во еден сад, освен лебните трошки и мешајте со дрвена лажица додека не се соединат убаво.
  2. Направете кнедли од смесата користејќи 2 супени лажици.
  3. Голема количина ставете ставете да врие во едно тавче. Ставете ги кнедлите во водата, кога ќе се дигнат на површината, оставете да се поварат уште 5 минути.
  4. Извадете ги со цедалка и ставете ги во сад со вода со лед. Потоа тргнете ги на страна на сува крпа и оставете да се исушат 15 минути.
  5. Тркалајте ги во лебните трошки и пржете ги кратко на малку масло.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: