Рецепти
Ќофтиња од карфиол Ана Ѓорова

Печени ќофтиња со карфиол и кашкавал за вкусно предјадење

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Исчистете го карфиолот од дршките со листови и варете го во зовриена солена вода околу 15 минути или додека убаво омекне.
  2. Поделете го на цветови и додајте 1 јајце, сол, бибер, ренданиот кашкавал и ситно сечканиот магдонос.
  3. Потоа со виљушка испасирајте го карфиолот и измешајте го со состојките додека добиете хомогена смеса.
  4. Ако смесата е премногу кремаста, додајте 1-2 лажици лебни трошки и измешајте.
  5. Со влажни дланки земајте од смесата и формирајте топчиња кои ќе ги редите во чинија.
  6. Во друга чинија изматете го останатото јајце, па топчињата валкајте ги во јајцето, па во лебни трошки.
  7. Така подготвените ќофтиња редете ги во плех врз хартија за печење.
  8. Одозгора попрскајте ги со маслиново масло и печете ги во претходно загреана рерна на 180 степени околу 20 минути или додека убаво заруменат.
Банана лепче
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Туна ќофтиња
Здрава проја со тиквички
Посни колачи со локум
Тарт со џем од малини
Баклава со јаболки
Пилешки дроб и срца
Пита со блитва и со коприва
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Пита со карамелизирана тиква
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Колач со круши и бадеми
Оревки
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Овесни барови со јаворов сируп

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: