Рецепти
Ла Палома Ана Ѓорова

Донесете ја забавата кај вас дома со домашно приготвен коктел од текила и цитрон

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Текила(45 Милилитри)

Свеж сок од лимета(15 Милилитри)

Агаве сируп(30 Милилитри)

Цитрон(45 Милилитри)

Газирана вода(или газиран сок од портокал, лимон или цитрон )

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 5 минути

  1. Излупете го и исечкајте го цитронот, а потоа ставете го во сад и убаво изгмечете го за да пушти сок.
  2. Во шејкер за коктели додајте ги текилата, сокот од зелен лимон, агаве сирупот и сокот од цитрон.
  3. Во шејкерот ставете кршен лед и измешајте го коктелот.
  4. Сервирајте го коктелот во стаклени чаши со сол на врвот, додајте ја газираната вода или газиран сок и декорирајте со парче зелен лимон.
Јафа бомбици
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: