Рецепти
Леб со малиџано Ана Ристеска

Брзо домашно лепче со ајвар или малиџано кое ќе ви стане омилениот појадок, ручек и вечера

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(300 Грама)

Вода(млака 130 Милилитри)

Квасец(20 Грама)

Ајвар(или малиџано 80 Грама)

Сол(1/2 Кафена лажица)

Шеќер(1/2 Кафена лажица)

Маслиново масло(4 Супени лажици)

Див (мечкин) лук(7-8 Перца )

Масло(40 Милилитри)

Морска сол

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 60 минути

  1. Во млака вода ставете ги квасецот, шеќерот и една кафена лажица брашно.
  2. Оставете квасецот да стаса, потоа соединете со маслото и малиџаното. Додајте го брашното и солта и замесете тесто.
  3. Дивиот лук ситно исечкајте го и додајте го во тестото, потоа поделете го на два еднакви дела.
  4. Секој дел развлечете го со дебелина од 1 см. Покријте со најлонска фолија и оставете 30 минути на топло место.
  5. Отстранете ја фолијата и со врвовите на прстите во стасаното тесто малку направете двабнатини. Прелијте со маслиново масло и наросете морска сол.
  6. Печете во рерна загреана на 200 степени околу 15 минути.
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Колачиња зелени елки
Кростата од бадеми со мармалад
Пача
Триаголници со јаболки и ореви
Колач со рогач
Благи кифлички со вино
Тробоен куглов
Ролнички со соја, праз и печурки
Кекси со лешници
Сос од грав и лук
Највкусни крофни
Штрудлички со јаболко (посно)
Посен колач со јаболки и рум
Обланди со бисквити и чоколадо
Чоколадни урми
Нескафе бомбици
Ролат со урми
Овесни колачиња со цимет и мед
Солени крофни
‘Ржан леб со семки од тиква
Колач со јаболки и бадеми
Крем бомбици
Куглоф со три фила
Овошен колач
Бајадера од урми и кикирики
Колач со млеко од соја
Брз колач со јаболко
Сочен чоколаден колач

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: