Рецепти
Лепчиња со лук и магдонос Ана Ѓорова

Домашни лепчиња со одличен вкус. Послужете ги со пинџур или со вашето омилено јадење или намаз.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(450 Грама)

Сол(1 Кафена лажица)

Шеќер(1 Кафена лажица)

Вода(180 мл млака )

Јогурт(90 мл на собна температура )

Масло(3 Супени лажици)

Лук(1 Главица)

Магдонос(1/2 Китка)

Чили сос(малку по желба )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Од брашното, солта, шеќерот, млаката вода, јогуротот и 3 лажици масло замесете тесто и оставете го 1 час да отстои.
  2. Потоа размесете го и поделете го на 4 дела.
  3. Секој дел расукајте го со дебелина по желба, обликувајте ги лепчињата и премачкајте ги со мешавина од блендирани лук, магдонос, 4-5 лажици масло и малку чили сос по желба.
  4. Веднаш печете ги во рерна на 240°C околу 10 минути колку да добијат златеста боја.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*