Рецепти
Летно смути Ана Ѓорова

Овошно смути богато со витамини и антиоксиданти за одличен почеток на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јагоди(100 Грама)

Цреши(100 Грама)

Лубеница(350 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Овошјето добро измијте го, лубеницата исечете ја, а црешите исчистете ги од семките. Јагодите исчистете ги.
  2. Потоа ставете ги во блендер со вода по потреба, во зависност колку сакате да биде потечно смутито. Може воопшто да не додавате вода ако сакате погуст состав.
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Расолница
Чај со брусница и зачини
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Топло чоколадо со црвено вино
Смути со калинки
Сок (сируп) од бозел
Смути од ѓумбир и круши
Смути од круши и ванила
Есенско смути
Овесно смути со кафе
Смути со киви и шумско овошје
Домашен ликер од калинки
Шејк со јаболко
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко
Домашен чај од ѓумбир и куркума
Сок од моркови и ѓумбир
Смути од тиква
Смути од грозје
Сок од јаболко
Смути со смокви
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Смути со малини
Смути со праски
Шејк од краставици
Овошно фрапе
Коктел виски соур

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: