Рецепти
Лимон-колач Ана Ристеска

Вкусна и освежителна торта од лимон која е одлична за секаква пригода

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(за кора 175 Грама)

Јајце(за кора 3 )

Маргарин(за кора 175 Грама)

Шеќер(за кора 175 Грама)

Прашок за печиво(за кора 1 Кафена лажица)

Свеж сок од лимон(за кора )

Рендана кора од лимон(за кора )

Јајце(за фил 2 )

Шеќер(за фил 75 Грама)

Маргарин(за фил 50 Грама)

Свеж сок од лимон(за фил од 2 лимона )

Рендана кора од лимон(за фил од 2 лимона )

Шеќер во прав(за прелив 100 Грама)

Свеж сок од лимон(за прелив )

Рендана кора од лимон(за прелив )

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 70 минути

  1. За кората: сите состојки за кората се мешаат заедно, се добива густа смеса која се става во калап за печење бр.20. Се пече 40 минути на 170 степени, а кога ќе се излади се сече на три дела.
  2. За филот: се матат јајцата со шеќерот и кората и сокот од двата лимони. Се додава маргаринот исечкан на ситно и се вари на пареа половина час.
  3. Кога ќе се згусне кремот да биде како пудинг, се остава да се излади. Потоа се дели на два дела.
  4. Филување: се премачкуваат двете кори со кремот, а на третата кора се става од преливот приготвен од шеќер во прав и кора и сок од еден лимон.
Весела торта
Пуслици со ореви
Посни медени колачи
Суви колачи со лешници
Овошна векна
Колач од дуњи
Шеќерни јаболки
Лимон-колач
Руски колач со афион
Чоколаден куглоф
Туткана гибаница
Посен колач со кафе
Посен колач со мармалад од сливи
Колач со медени срца
Цимет ролнички со бадеми
Жолт куглов колач
Бисквит торта со јаболки
Пудинг колач со јаболки
Колач од моркови со крем
Чоколаден колач со јаболки и ореви
Еврејски колач
Француски штангли
Штангли со костен и чоколадо
Алегро колач
Бабин колач со јаболко
Блум штангли
Шербет пита со јаболки
Баклава со рогач и јаболки
Улутма од ореви
Лешник коцки

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*