Рецепти
Мафини со јаболки и моркови Ана Ѓорова

Одлични за појадок со чаша млеко

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(280 Грама)

Овесни снегулки(80 Грама)

Прашок за печиво(1 Пакување)

Сода бикарбона(1/2 Кафена лажица)

Цимет(1/2 Кафена лажица)

Екстракт од ванила(1/2 Кафена лажица)

Ѓумбир во прав(1/2 Кафена лажица)

Рендан морков(150 Грама)

Рендано јаболко(150 Грама)

Кафеав шеќер(150 Грама)

Јајце(2 )

Млеко(120 Грама)

Масло(120 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Загрејте ја рерната на 180°C.
  2. Измешајте ги брашното, овесните снегулки, прашокот за печиво, содата, циметот, ѓумбирот и шеќерот.
  3. Додајте ги ренданите моркови и јаболки и мешајте додека смесата се соедини.
  4. Додајте ги и јајцата, ванила екстрактот, млекото и маслото и матете да нема грутки.
  5. Претурете ја смесата во намастени и набрашнети калапчиња за мафини и печете ги 15-20 минути додека добијат убава светлозлатна боја.
Крофни
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Тартуфи со суви сливи
Бели топчиња
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Тава со брокула и прокељ
Колачиња зелени елки
Суви колачи со лешници
Торта фантазија
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Чај со брусница и зачини
Филе Велингтон
Потпечен карфиол
Лате со јаболко и цимет
Ѓевречиња од мелено месо
Печен ослиќ со брокула
Торта со цели печени јаболки
Печени компири со говедско месо
Кекси со лешници
Топло чоколадо со црвено вино
Највкусни крофни
Лимон-колач
Бели пралини
Пикантно свинско
Свински гулаш со наут
Кинеска салата
Мини переци
Бротчиња со мелено месо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*