Рецепти
Омлет со печурки и чадена сланина Ана Ѓорова

Превкусен омлет за со чаша цеден сок од овошје

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свежи шампињони(150 Грама)

Димена сланина(150 Грама)

Путер(4 Супени лажици)

Јајце(10 )

Сол

Бибер

Свеж сок од лимон(неколку капки )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 20 минути

  1. Печурките исечете ги на ливчиња, а чадената сланина на коцкички и пропржете ја сланината на 1 лажица путер во тава на оган.
  2. Печурките додајте ги во сланината откако малку ќе се потпржи, па заедно пржете ги 5 минути. Зачинете ги со сол, бибер и неколку капки сок од лимон.
  3. Јајцата изматете ги, додајте им 4 лажици вода и зачинете ги по вкус со сол и бибер.
  4. Путерот постепено загревајте го и во него испржете 4 омлети, еден по друг, па при крај омлетите наполнете ги со филот од пржени печурки и сланина и преклопете ги.
Овошен киноа појадок
Овесни палачинки со банана
Здрава проја со тиквички
Овесни колачиња
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Ленени погачици
Палачинки од сладок компир
Утринска каша од овес и чиа
Корнфлекс пита
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Проја мафини со брокула
Солени крофни
Мафини со рибизли
‘Ржан леб со семки од тиква
Полнети проја погачки
Вафли со боровинки
Растурен омлет со печурки и со гауда
Мини палачинки со спанаќ
Двоен солен ролат
Мафини со јаболки и моркови
Омлет со печурки и чадена сланина
Кифли со виршла и кашкавал
Домашна гужвана пита
Куглов колач со јогурт
Тесто без јајца
Воден бурек
Пекарски земички
Мафини со јајца и зеленчук
Печурки со спанаќ и пилешко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: