Рецепти
Оризова каша Ана Ристеска

Започнете го денот со појадок кој ви се насмевнува

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Ориз за суши(1/2 Чаша)

Вода(3-4 Чаши)

Јајце(2 )

Сланина(1 Парче)

Сол

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 15 минути

  1. Оризот и водата измешајте ги во тенџере.
  2. Гответе на силна температура додека водата почне да врие со повремено мешање за оризот да не се залепи.
  3. Потоа намалете ја температурата на средно, покријте го тенџерето и оставете оризот да се вари 15 минути.
  4. Додека оризот се вари испржете две јајца на око и едно парче сланина.
  5. Кога оризот ќе се свари ставете го во чинија, а одозгора ставете ги јајцата и сланината.
Јафа бомбици
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: