Рецепти
Овесни колачиња Ана Ѓорова

Лесни и здрави колачи што може да ги подготвите за појадок

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Во подлабок сад ставете ги овесните снегулки, потоа додајте ги испасираните банани, исечканиот сончоглед, сувото грозје, 1 лажичка сода бикарбона, цимет и ванилин шеќер по желба.
  2. Состојките измешајте ги додека добиете хомогена смеса.
  3. Од смесата земете одредена количина и од неа обликувајте колачиња.
  4. Колачињата декорирајте ги со сечкани ореви и наредете ги во подмачкана тепсија.
  5. Печете ги на 150 степени околу 30-тина минути.
Овошен киноа појадок
Овесни палачинки со банана
Здрава проја со тиквички
Овесни колачиња
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Ленени погачици
Палачинки од сладок компир
Утринска каша од овес и чиа
Корнфлекс пита
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Проја мафини со брокула
Солени крофни
Мафини со рибизли
‘Ржан леб со семки од тиква
Полнети проја погачки
Вафли со боровинки
Растурен омлет со печурки и со гауда
Мини палачинки со спанаќ
Двоен солен ролат
Мафини со јаболки и моркови
Омлет со печурки и чадена сланина
Кифли со виршла и кашкавал
Домашна гужвана пита
Куглов колач со јогурт
Тесто без јајца
Воден бурек
Пекарски земички
Мафини со јајца и зеленчук
Печурки со спанаќ и пилешко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: