Рецепти
Овошно фрапе Ана Ѓорова

Витаминска бомба во чаша

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јаболко(2 )

Праска(1 )

Лимон(1/2 )

Ѓумбир во прав(1/3 Кафена лажица)

Бадемово млеко(1 Децилитар)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Јаболките и праските излупете ги, исчистете ги и исечкајте ги, а лимонот исцедете го.
  2. Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте.
  3. Ако не ви е доволно благ сокот, додајте уште стевија, агаве сируп или мед.
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Расолница
Чај со брусница и зачини
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Топло чоколадо со црвено вино
Смути со калинки
Сок (сируп) од бозел
Смути од ѓумбир и круши
Смути од круши и ванила
Есенско смути
Овесно смути со кафе
Смути со киви и шумско овошје
Домашен ликер од калинки
Шејк со јаболко
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко
Домашен чај од ѓумбир и куркума
Сок од моркови и ѓумбир
Смути од тиква
Смути од грозје
Сок од јаболко
Смути со смокви
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Смути со малини
Смути со праски
Шејк од краставици
Овошно фрапе
Коктел виски соур

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: