Рецепти
Пача Ана Ристеска

Традиционално мезе за со ракија по оригинален рецепт на баба

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свински нозе(чадени 1,5 Килограм)

Свинско месо(чадено 1 Килограм)

Телешко месо(1 Килограм)

Јајце(варени 5 )

Морков(варени 3 )

Магдонос

Сол

Бел лук, излупен и згмечен(1 Главица)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 200 минути

  1. Најнапред добро се варат нозете и месото, најмалку 3 часа во 6-7 литри вода и се додава сол по вкус.
  2. Откако убаво ќе се сварат, се вадат од течноста и се отстрануваат коските, а месото се сече на ситни парчиња.
  3. Во длабоки чинии прво се ставаат тркалцата од јајцата, морковот и исечканиот магдонос, се додава малку од толчениот лук, па врз нив се става исечканата смеса од нозе и од месо, и се посипува со течноста во која се вареле.
  4. Така приготвени се оставаат да се соединат, па се послужуваат.
Пита со блитва и со коприва
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Посни крокети со спанаќ
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Лут зелник
Крокети од тиква и пармезан
Кнедли од крем сирење
Тарт со праз
Пита со кисела зелка
Пача
Пинџур со суви везени пиперки
Посна пита со праз
Домашна пита со зелка (посно)
Топчиња од палента
Потпечен карфиол
Топчиња од зеленчук
Ролнички со соја, праз и печурки
Праз во рерна со козјо сирење
Печен карфиол со сладок компир
Похувани буковки
Ќофтиња од карфиол
Туткана гибаница
Крем чорба од зеленчук
Солен куглов со шунка
Пита масленица
Куглов погача со сирење
Топчиња со блитва
Солени бомбици од сирење
Бабини кифлички

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*