Рецепти
Печен карфиол со сладок компир Ана Ѓорова

Едноставно печено јадење од зачинет зеленчук што може да биде гарнир или лесен оброк

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Карфиол(1 Главица)

Сладок компир(1 )

Кромид(1 Главица)

Масло(4 Супени лажици)

Црвен пипер(1 Супена лажица)

Буковец(2 Кафени лажици)

Суво оригано(1 Кафена лажица)

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 40 минути

  1. Загрејте ја рерната на 190°C.
  2. Слаткиот компир исечете го на крупни парчиња, карфиолот исчистете го од листовите и крупно исечете го, а кромидот исто така исечете го на крупни парчиња.
  3. Зеленчукот ставете го во намастено тавче и одозгора наросете го со зачините и попрскајте со масло.
  4. Печете го во загреаната рерна 30-35 минути додека компирите омекнат.
Банана лепче
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Туна ќофтиња
Здрава проја со тиквички
Посни колачи со локум
Тарт со џем од малини
Баклава со јаболки
Пилешки дроб и срца
Пита со блитва и со коприва
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Пита со карамелизирана тиква
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Колач со круши и бадеми
Оревки
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Овесни барови со јаворов сируп

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: