Рецепти
Печени пирошки Ана Ѓорова

Одлични за секакви пригоди како вкусно предјадење

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(1 Килограм)

Јајце(3 )

Масло(2 Чаши)

Квасец(2 коцки свеж )

Млеко(1/2 Литар)

Сол(2 Кафени лажици)

Кашкавал(200 Грама)

Шунка(200 Грама)

Суво оригано

Кечап

Маргарин(250 Грама)

Лебни трошки(200 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Се замесува тесто од брашното, јајцата, маслото, квасецот, млекото и 2 лажички сол и се остава добро да стаса.
  2. Фил: се мешаат сечканите кашкавал и шунка на коцки со кечап по желба и со оригано.
  3. Потоа се дели на 60 топчиња со големина на орев.
  4. Секое топче се плеска на дланката и се става по 1 лажиче од филот. Се поклопува тестото и се формира топче.
  5. Откако ќе се направат, топчињата се потопуваат во растопениот маргарин, а потоа во лебни трошки и се редат во подмачкан плех.
  6. Истото се повторува со сите топчиња и се печат во загреана рерна на 200 степени додека да заруменат.
Банана лепче
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Туна ќофтиња
Здрава проја со тиквички
Посни колачи со локум
Тарт со џем од малини
Баклава со јаболки
Пилешки дроб и срца
Пита со блитва и со коприва
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Пита со карамелизирана тиква
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Колач со круши и бадеми
Оревки
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Овесни барови со јаворов сируп

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: