Рецепти
Пекарски земички Ана Ѓорова

Вкусно домашно печиво што може да го комбинирате со разни јадења

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(600 Грама)

Квасец(1 свеж )

Млеко во прав(5 Супени лажици)

Вода(300 Милилитри)

Маргарин(120 Грама)

Јајце(1 )

Масло

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 80 минути

  1. Во тенџере на оган ставете ги водата и млекото во прав и мешајте со жива.
  2. Откако содржината ќе стане млака, тргнете го тенџерето од оган и додајте ги маргаринот и квасецот, па мешајте со жица да се растопат.
  3. Една лажица брашно оставете во чинија настрана, а преостанатото брашнот додајте го во тенџерето заедно со 5 лажици масло и малку сол. Мешајте со лажица да се соединат состојките.
  4. Продолжете да го месите тестото со рака, покријте го садот со кујнска крпа и оставете го тестото да стасува 15-тина минути.
  5. Потоа размесете го на работна површина и исечете 12 еднакви дела кои ќе ги формирате во топчиња.
  6. Топчињата тесто редете ги во тава обложена со хартија за печење.
  7. Премачкајте ги со мешавина од матено јајце со 1 лажица брашно и 1 лажица вода и оставете ги да стасуваат уште 30 минути.
  8. Потоа печете ги 30 минути во рерна на 200 степени.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*