Рецепти
Посен куглов со суво овошје Ана Ѓорова

Одличен десерт за со шолја чај

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Вода(1 чаша може и кисела )

Масло(1/2 Чаша)

Шеќер(3/4 Чаша)

Мед(2 Супени лажици)

Брашно(2 и пол чаши )

Какао(2 Супени лажици)

Мелени ореви(3/4 Чаша)

Суво грозје(и друго суво овошје мешано 1 чаша )

Сода бикарбона(1 Кафена лажица)

Шеќер во прав(за посипување )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 70 минути

  1. Водата, маслото, шеќерот и медот зовријте ги во тенџере на оган, а потоа тргнете го тенџерето од оган и оставете ја течноста да се олади.
  2. Во сад исечкајте го или сомелете го сувото овошје и измешајте го со брашното, сода бикарбоната, какаото и мелените ореви. Мешајте прво со лажица, па со дланката.
  3. Изладената течност измешајте ја со сувите состојки убаво да се соединат, па истурете ја во калап за куглов колач претходно премачкан со маргарин.
  4. Печете во рерна на 190 степени околу 1 час, проверете со дрвена чепкалка дали колачот е печен – боцнете го и ако излезе чиста чечкалицата тогаш е печен.
  5. Испечениот колач наросете го со шеќер во прав.
Јафа бомбици
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: