Рецепти
Пудинг од брусница и портокал Ана Ристеска

Овој сиров вегански пудинг од портокал и брусница е брз, лесен и неодоливо вкусен. Здрав десерт со малку шеќер кој е одличен избор ако треба да подготвите нешто во последен момент

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Сок од портокал(1 Чаша)

Брусница(свежи или замрзнати 2 Чаши)

Авокадо(2 )

Мед(1 Супена лажица)

Ѓумбир(мелен 1 Супена лажица)

Екстракт од ванила(1 Кафена лажица)

Цимет(1 Кафена лажица)

Морско оревче(1/2 Кафена лажица)

Рендана кора од портокал(1/2 Кафена лажица)

Хималајска сол(1 Прстофат)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 10 минути

  1. Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте 30 секунди до 1 минута. Можете да го послужите веднаш или оставете да се олади во фрижидер.
  2. Послужете го со рендана кора од портокал.
Сиров чоколаден тарт
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Весела торта
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Тарт со џем од малини
Баклава со јаболки
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Посни медени колачи
Пита со карамелизирана тиква
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња
Колач со круши и бадеми
Оревки
Сусам топчиња
Колачиња зелени елки
Цимет ѕвездички
Овошна векна
Тарт со вишни
Интегрален колач од јаболки
Кростата од бадеми со мармалад
Торта фантазија
Ролат со кокос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: