Рецепти
Растурен омлет со печурки и со гауда Ана Ристеска

Брз и едноставен појадок со шампињони кој ви предлагаме за го послужите со свежа салата за максимално уживање

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(3 )

Свежи шампињони(100 Грама)

Гауда кашкавал(рендан 100 Грама)

Сол(по вкус )

Вегета

Масло

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 20 минути

  1. Во загреана тава на оган, сипете малку масло за јадење и ставете ги печурките да се запржат.
  2. Кога ќе испари течноста од нив, додајте ги претходно изматените јајца измешани со кашкавалот и потоа испржете ги убаво од двете страни.
  3. По ваша желба, можете да додадете и ситно сечкано луто пиперче, па послужете со салата по ваша желба.
Овошен киноа појадок
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Лате со јаболко и цимет
Утринска каша од овес и чиа
Смути од круши и ванила
Растурен омлет со печурки и со гауда
Сок од моркови и ѓумбир
Салата со спанаќ, туна и јајца
Омлет со пршут и фета
Смути од тиква
Смути со смокви
Домашен пудинг од вишни и капини
Омлет со спанаќ и шунка
Тост со јајца и песто сос
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Овесно смути со праски
Сендвичи со туна и сос од маслинки
Овошно фрапе
Чиа пудинг со праски
Коктел виски соур
Оризова каша
Пица сендвич со авокадо
Смути од јаболко и овес
Каипироска коктел со јагоди
Летен овошен коктел
Летно смути
Мохито
Шпагети во сос од туна

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*