Рецепти
Рибја чорба од ослич Ана Ристеска

Вкусна чорба од ослич која е одлично предјадење

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Ослиќ(1 Килограм)

Кромид(исечкан 1 Главица)

Лук(3-4 Чешниња)

Морков(1 )

Компир(400 Грама)

Сува везена црвена пиперка(2 )

Црвен пипер(2 Кафени лажици)

Сол

Бибер

Ловоров лист

Рузмарин

Вегета

Масло

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 50 минути

  1. Рибата ја чистиме и ја миеме, потоа ја ставаме во сад со вода да се вари. Откако ќе се крене рибата ја тргаме од оган, ја вадиме од водата да се олади, ги вадиме коските, водата во која се вареше рибата ја процедуваме.
  2. Во тенџере на оган ги ставаме маслото, кромидот, лукот и сувите пиперки да заруменат, а потоа ги додаваме морковот и компирот да се запржат.
  3. Ги додаваме зачините, промешуваме, постепено со црпалката ја додаваме водата во која се вареше рибата и постојано мешаме. Сето ова го оставаме да се вари околу 30 минути.
  4. Од рибјата чорба ставаме во чинија и декорираме со ситно сечкан магднос.
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Пилешка тава со сланина
Сусам топчиња
Динстано месо со печурки
Рибја чорба од ослич
Пилешко со лимон
Потпечена зелка со наут
Крем салата со колбаси
Триаголници со јаболки и ореви
Рум касато
Корнфлекс пита
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Солен куглов со шунка
Колач со три слоја
Пита масленица
Брза салата од брокула
Свинско со свежи буковки
Јагнешко печено со пиво
Риба полнета со праз (посно)
Обланди со бисквити и чоколадо
Коцки со какао
Солени бомбици со маслинки
Чоколадни урми
Бела салата
Полнет крап во рерна
Коцки од гриз и праз
Пита со месо и ајвар
Погача со кулен

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*