Рецепти
Ролати со ајвар Ана Ѓорова

Одлична идеја и комбинација за вкусно предјадење

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Готови кори(18 )

Јајце(3 )

Кисела павлака(250 Милилитри)

Мешано мелено месо(500 Грама)

Кромид(1 Главица)

Ајвар(600 Грама)

Вегета(1 Супена лажица)

Суво оригано(1/2 Супена лажица)

Газирана вода(150 Грама)

Масло

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 80 минути

  1. Кромидот се пржи во тава на оган да омекне, па се додава меленото месо со зачините.
  2. Откако месото ќе се испржи, се трга тавата и се меша ајварот.
  3. Шест од корите се премачкуваат со мешавина од 70 мл масло и 120 мл газирана вода и се редат една врз друга.
  4. На едната половина од корите се нанесува од филот и се витка ролат.
  5. На истиот начин се подготвуваат уште 2 ролати и се сечат на парчиња.
  6. Ролатите се редат во премачкана тава и се преливаат со мешавина од преостанатата газирана вода и павлаката.
  7. Се пече во рерна на 190 степени, 45 минути.
Јафа бомбици
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: