Рецепти
Селско месо со чадено свинско Ана Ѓорова

Вкусен ручек од свинско месо со праз, печурки и суви пиперки. Послужете го со чаша вино и уживајте.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свинско месо(чадено 1 кг може и пилешко, телешко )

Маринирани шампињони(1 тегла )

Морков(4 )

Праз(3 страка )

Целер(1 Главица)

Ловоров лист(3 )

Бело вино(200 Милилитри)

Вода(200 Милилитри)

Сува везена црвена пиперка(5-6 )

Вегета

Сол

Бибер

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Празот исечкајте го со морковот, целерот, сувите пиперки и ставете ги да се пропржат во тава со масло.
  2. Откако ќе омекнат, додајте ги печурките и пржете уште 10-тина минути.
  3. Во друга тава пржете го месото на силен оган (претходно исечкајте го на коцки), зачинете го и додајте го во претходната смеса.
  4. Се истураат заедно во тавата за печење, се додава виното и 200 мл вода.
  5. Зачинете и покријте ја тавата со фолија, па печете го јадењето во рерна на 200 степени околу 40 минути.
  6. Извадете го од рерна и прелијте го со тенка запршка (на малку масло пржете една лажица брашно и додајте една лажица црвен пипер), вратете ја тавата во рерна и печете без фолија додека да фати коричка.
Кремаста паста со печурки без масло
Туна ќофтиња
Дроб во кошулица
Пилешки дроб и срца
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*