Рецепти
Шпагети во сос од туна Ана Ѓорова

Шпагети во вкусен кремаст сос од туна

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Шпагети(100 Грама)

Туна во конзерва(1 )

Павлака(1 )

Кромид(1 мала главица )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Во тенџере на оган ставаме вода со сол за да зоврие. Кога водата ќе зоврие, ги ставаме шпагетите да се варат.
  2. Во тавче ставаме масло и го запржуваме кромидот. Кога ќе добие румена боја, ја додаваме павлаката кратко да се пржи заедно со кромидот.
  3. Потоа ја додаваме туната и пржиме уште една минута.
  4. Сварените шпагети ги мешаме во тавчето со туната и ги мешаме.
Крофни
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Тартуфи со суви сливи
Бели топчиња
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Тава со брокула и прокељ
Колачиња зелени елки
Суви колачи со лешници
Торта фантазија
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Чај со брусница и зачини
Филе Велингтон
Потпечен карфиол
Лате со јаболко и цимет
Ѓевречиња од мелено месо
Печен ослиќ со брокула
Торта со цели печени јаболки
Печени компири со говедско месо
Кекси со лешници
Топло чоколадо со црвено вино
Највкусни крофни
Лимон-колач
Бели пралини
Пикантно свинско
Свински гулаш со наут
Кинеска салата
Мини переци
Бротчиња со мелено месо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: