Рецепти
Сусам топчиња Ана Ристеска

Лесен чоколаден десерт со сусам, бисквити и ореви

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Сусам(200 Грама)

Шеќер(250 Грама)

Јајце(2 )

Маргарин(125 Грама)

Бисквити(200 Грама)

Ореви(200 Грама)

Мед(3 Супени лажици)

Какао(3 Супени лажици)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 30 минути

  1. Ситно се кршат бисквитите, а оревите се сечкаат.
  2. Сусамот се пржи во тавче без масло додека не зарумени.
  3. Бисквитите, оревите, сусамот и 3 лажици какао се мешаат во длабок сад.
  4. Во меѓувреме шеќерот и јајцата се топат во тавче на тивок оган. Откако ќе се растопи шеќерот се додаваат маргаринот и трите лажици мед.
  5. Кога сите состојки ќе се изедначат целата смеса се додава во длабокиот сад со бисквитите и останатото и се се меша. Од смесата се формираат топчиња и се декорираат по желба.
  6. Добиените топчиња се ставаат во хартиени модлички.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: