Рецепти
Тробоен куглов Ана Ѓорова

Декоративен и вкусен колач што е одличен за на трпезата

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(6 )

Ванилин шеќер(1 ќесичка )

Прашок за печиво(1 и пол ќесичка )

Шеќер(10 Супени лажици)

Брашно(9 Супени лажици)

Млеко(12 Супени лажици)

Масло(10 Супени лажици)

Какао(1 Супена лажица)

Алкохолен оцет(1 Супена лажица)

Сечкани ореви(3 Супени лажици)

Слатко од зелени смокви(10 смокви )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 50 минути

  1. Четири жолчки и две цели јајца се матат со 6 лажици шеќер и 1 ванила.
  2. Се додаваат 12 лажици млеко, потоа и 6 лажици масло, 5 лажици брашно и 1 прашок за печиво.
  3. Убаво се меша, па половина од смесата се истура во подмачкан калап за куглов и се пече 10-тина минути на 220 степени.
  4. Во втората половина од смесата се додава 1 лажица какао и се меша убаво да се изедначи.
  5. Се вади кугловот од рерна, се истура втората смеса врз првата и се продолжува со печење уште 10 минути.
  6. Се матат 4 белки со 4 лажици шеќер, 1 лажица алкохолен оцет, се додаваат 4 лажици брашно и 1/2 ќесичка прашок за печиво. Се додаваат и сечканите смокви и ореви и се соединува.
  7. Повторно се вади кугловот од рерната, па се додава третата смеса и се пече додека убаво зарумени.
  8. Печениот куглов се остава 5 минути да се олади, па се посипува со шеќер во прав и се сече на парчиња.
Пуслици со ореви
Тарт со џем од малини
Шеќерни прженки
Динстани јунешки ребра
Оревки
Цимет ѕвездички
Овошна векна
Тарт со вишни
Кнедли од крем сирење
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Чоколадни кроасани
Пилешко во павлака
Тестенини со сос од туна
Тробоен куглов
Зелка на грчки начин
Ролат со цимет и суво грозје
Резанки од палачинки
Руски колач со афион
Чоколаден куглоф
Посен куглов со суво овошје
Ролнички со крем
Пита со тиквички и со гриз
Мафини со нутела крем
Цимет ролнички со бадеми
Жолт куглов колач
Англиска пита со бадеми
Пита со јајца и кајмак
Свинско месо со бел сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*