Рецепти
Ванила бомбици Ана Ристеска

Брзи, здрави и лесни енергетски бомбици кои имаат вкус на торта од ванила

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Бадеми(1 Чаша)

Индиски ореви(1 Чаша)

Кокосово брашно(1/3 Чаша)

Урми без семки(1 Чаша)

Екстракт од ванила(2 Кафени лажици)

Сол(1 Прстофат)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 15 минути

  1. Ставете ги бадемите во блендер и изблендирајте ги.
  2. Потоа ставете ги индиските ореви и кокосовото брашно и изблендирајте ги.
  3. Во еден сад ставете ги мелените бадеми и индиски ореви со кокосово брашно. Додајте ја ванилата и солта и промешајте.
  4. Сега во блендерот ставете ги урмите и блендирајте ги додека не се добие мазна смеса. Потоа префлете ги во садот со другите состојки.
  5. Замесете тесто со сите состојки и формирајте бомбици со големина на орев.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Домашен сендвич сладолед
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Смути од јапонски јаболки и круши
Овесни колачиња
Овесни барови со јаворов сируп
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Чоколадни брауни од тиква
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква
Здрав џем од ѓумбир
Смути со калинки
Чиа пудинг со банани

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: