Рецепти
Здрав џем од ѓумбир Ана Ѓорова

Зајакнете го имунитетот на природен начин со корисни состојки. За овој џем не треба варење и не содржи шеќери и конзерванси.

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Корен од ѓумбир(1 средно парче )

Лимон(3 )

Мед(0,5 Литар)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 15 минути

  1. Лимонот добро измијте го, исечете го на коцкички и иситнете го во блендер или кујнски сецко.
  2. Свежиот корен од ѓумбир излупете го и ситно изрендајте го.
  3. Измешајте ги лимонот и ѓумбирот и прелијте ги со медот.
  4. Смесата добро промешајте ја и сипете во тегли.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: