Занимливости
Со 4 состојки до рамен стомак

Чудотворни средства кои помагаат да изгубите 10 кг за една недела, без да ви наштетат на здравјето, не постојат.

 

За да ослабете и да го задржите резултатот потребно е физички да сте активни и да водите сметка на исхраната.

 

Ви предлагаме вкусен и здрав пијалок кој ќе ви помогне брзо да ги намалите килограмите и да ја достигнете посакуваната цел.

 

Потребно е : 

 

s

 

♦ 1 целер
♦ 1 средна краставица
♦ сецкан магдонос во чаша од 250 мл
♦ 3 парчиња свеж ананас

 

Подготовка:

 

Во блендер ставете го измиениот зеленчук и исчистениот ананас и блендирајте додека не добиете еднолична смеса. Во подготвениот пијалок не треба да додавате сол, бибер, шеќер или замена за шеќер.

 

Сокот од ананас и зеленчук треба да се консумира најкасно 15 минути од кога ќе го подготвите за да не ги изгуби корисните состојки.

 

Ако покрај консумирањето на овој пијалак се занимавате со спорт и правилно се исхранувате, резултати ќе приметите после недела дена; стомакот значително ќе биде намален.

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: