Состојки
Ванилин шеќер Ванилиниот шеќер претставува мешавина на кристален и ванилин шеќер со карактеристично пријатен и сладок мирис кој трае. Може да се додава на разни слатки и солени јадења, како одличен подобрувач на вкусот и мирисот. За совршен вкус на тортите и колачите, се додава ванилиниот шеќер кој ќе го збогати вкусот со блага егзотична нота и неверојатен квалитет и вкус. Затоа претставува една од омилените состојки во кујната како придружба во приготвување на разни, вкусни јадења.
Со оваа состојка може да ги приготвите следниве рецепти
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: