Состојки
Ванилин шеќер Ванилиниот шеќер претставува мешавина на кристален и ванилин шеќер со карактеристично пријатен и сладок мирис кој трае. Може да се додава на разни слатки и солени јадења, како одличен подобрувач на вкусот и мирисот. За совршен вкус на тортите и колачите, се додава ванилиниот шеќер кој ќе го збогати вкусот со блага егзотична нота и неверојатен квалитет и вкус. Затоа претставува една од омилените состојки во кујната како придружба во приготвување на разни, вкусни јадења.
Со оваа состојка може да ги приготвите следниве рецепти
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: