Состојки
Мелени бисквити Бисквитите се кондиторски производи популарни во целиот свет, кои обично се консумираат како десерт или како лесна закуска меѓу оброците. Најчесто се подготвуваат од пченично или овесно брашно, на кое му се додаваат шеќер, мед или засладувачи, како и чоколадо, јаткасто овошје, овошје или друг полнеж. Во исхраната, бисквитите најчесто се комбинираат со чај, кисело млеко, пресно млеко или мармалад. Освен како десерт, некои бисквити се употребуваат за подготовка на различни слатки и торти како на пример тортата од бисквити која е познат благ деликатес.
Со оваа состојка може да ги приготвите следниве рецепти
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: