Рецепти
Пица сендвич со авокадо Ана Ристеска

Здрав, брз и лесен сендвич кој е одличен појадок кога немате многу време

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Леб(3 Кришки )

Доматен сос(2 Супени лажици)

Моцарела сирење(рендано 1/2 Чаша)

Путер(1 Супена лажица)

Авокадо(1 мало )

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 10 минути

  1. Тавче за пржење загрејте го на средна температура.
  2. Една кришка леб премачкајте ја со доматен сос за пица и одозгора ставете рендама моцарела, парчиња авокадо и уште моцарела. Одозгора ставете ја втората кришка и повторете ја постапката. Затворете го сендвичот со третата кришка.
  3. Премачкајте ги кришките со путер и пржете го сендвичот од двете страни додека лепчињата не добијат златно кафена боја, а кашкавалот е стопен.
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Ванила бомбици
Колачиња со банана и урми
Шеќерни прженки
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Смути од јапонски јаболки и круши
Ролат од локум (посно)
Бели топчиња
Експрес-пилешко со зеленчук
Сусам топчиња
Пилешки џигер во пиво
Колачиња зелени елки
Пилешко со лимон
Кнедли од крем сирење
Енергетски залчиња од тиква
Смути со киви и банани
Ролат со кокос
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Топчиња од палента
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: