Состојки
Црно чоколадо Темното чоколадо може да биде дел од здрава и балансирана исхрана доколку се консумира умерено. Еве зошто: ја ублажува здодевната кашлица, го снижува високиот крвен притисок, го намалува ризикот од срцев и мозочен удар, помага при висок холестерол, изобилува со антиоксиданси, може да биде сојузник во борбата со вишок килограми.
Со оваа состојка може да ги приготвите следниве рецепти
ПРИКАЖИ ПОВЕЌЕ
 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: