Рецепти
Просо со брокула (посно) Ана Ѓорова

Брз, лесен и здрав оброк

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Просо(може и пченка или пченица 200 грама )

Брокула(1/2 Килограм)

Кокосово масло(2 лажички или 1,5 лажица маслиново )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Ставете го просото во тенџере на оган со зовриена вода да се вари околу 5 минути.
  2. Откако ќе се свари, оставете го во тенџерето со затворен капак за пареата уште малку да впие.
  3. Посебно сварете ја брокулата, па исечкајте ја на ситни парчиња.
  4. Потоа измешајте ги во еден сад и додајте 2 лажички кокосово масло или 1 и пол лажица маслиново масло.
  5. Може да го послужите просото со црни маслинки, а доколку сакате по вкус може да ставите и рдокви и црвена сува пиперка.
Кесадии со туна
Ориз со печурки
Просо со брокула (посно)
Сикма
Фритата со домат, туна и сирење
Палачинки со спанаќ и кашкавал
Потпечена блитва со сирење
Палачинки со туна
Октопод со компири и лимон
Кускус со риба
Палачинки со зеленчук
Сендвичи со туна и сос од маслинки
Тарт со тиквички
Плескавици од компири
Сендвичи од палента
Брускети со тиквички
Пикантни брускети
Тиквички со павлака и лук
Палачинки со тиквички
Запиеканка со печурки ( Zapiekanka z pieczarkami )
Кремасто рижото со тиквички
Полнети пиперки со кускус
Кнедли со млеко (Kluski z mlekiem)
Солен колач со зеленчуци
Солен колач од туна
Клуб сендвич
Рижото со домати и маслинки
Вегетаријански тортиљи
Кускус со спанаќ
Киноа со зеленчук

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: