Рецепти
Чиа пудинг со праски Ана Ѓорова

Здрав и вкусен појадок во чаша што може да го подготвите за носење на работа или факултет

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Чиа семе(2 Супени лажици)

Кокосово млеко(300 Милилитри)

Праска(1-2 )

Агаве сируп(1,5 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Ставете го кокосовото млеко во чинија, тегла или во чаша, додајте ги чиа семките и агаве сирупот (или друг засладувач по вкус).
  2. Добро измешајте ги и оставете ги преку ноќ во фрижидер за да набабрат семките.
  3. Следниот ден изблендирајте 1-2 праски и додајте во пудингот, измешајте и послужете.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: