Рецепти
Чиа пудинг со праски Ана Ѓорова

Здрав и вкусен појадок во чаша што може да го подготвите за носење на работа или факултет

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Чиа семе(2 Супени лажици)

Кокосово млеко(300 Милилитри)

Праска(1-2 )

Агаве сируп(1,5 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Ставете го кокосовото млеко во чинија, тегла или во чаша, додајте ги чиа семките и агаве сирупот (или друг засладувач по вкус).
  2. Добро измешајте ги и оставете ги преку ноќ во фрижидер за да набабрат семките.
  3. Следниот ден изблендирајте 1-2 праски и додајте во пудингот, измешајте и послужете.
Овошен киноа појадок
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Лате со јаболко и цимет
Утринска каша од овес и чиа
Смути од круши и ванила
Растурен омлет со печурки и со гауда
Сок од моркови и ѓумбир
Салата со спанаќ, туна и јајца
Омлет со пршут и фета
Смути од тиква
Смути со смокви
Домашен пудинг од вишни и капини
Омлет со спанаќ и шунка
Тост со јајца и песто сос
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Овесно смути со праски
Сендвичи со туна и сос од маслинки
Овошно фрапе
Чиа пудинг со праски
Коктел виски соур
Оризова каша
Пица сендвич со авокадо
Смути од јаболко и овес
Каипироска коктел со јагоди
Летен овошен коктел
Летно смути
Мохито
Шпагети во сос од туна

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: