Рецепти
Чинија со киноа и амарант Ана Ристеска

Вегански и безглутенски појадок кој можете да го комбинирате со било кое сезонско овошје

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Амарант(95 Грама)

Црна киноа(85 Грама)

Вода(480 Милилитри)

Бадемово млеко(120 Милилитри)

Мед(2 Супени лажици)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт сe подготвува за помалку од 32 минути

  1. Во тавче ставете ги киноата, амарантот и водата. Кога водата ќе почне да врие, намалете ја температурата и нека се варат уште 20-25 минути.
  2. Додајте ги млекото и медот. Гответе додека не настане кремаста смеса, околу 5-10 минути. Потоа тргнете ги од оган и оставте да отстојат 5 минути.
  3. Ставете во чинија и полијте со млеко, калинки и фстаци.
Овесно смути со кафе
Просо со брокула (посно)
Паприкаш од скуши (посно)
Смути со киви и шумско овошје
Шејк со јаболко
Рижото со куркума
Кремаста супа од леќа и куркума
Бомбици со индиски ореви
Намаз од сладок компир и куркума
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко
Чоколадни коцки со црн грав
Здрави брауни залчиња
Чорба од лук и карфиол
Домашен чај од ѓумбир и куркума
Сок од моркови и ѓумбир
Печурки со спанаќ и пилешко
Салата со спанаќ, туна и јајца
Омлет со пршут и фета
Чиа пудинг со јаболко и цимет
Меки чоколадни бомбици
Чоколадна гранола
Путер од кокос
Смути од тиква
Овесни барови со смокви
Смути од грозје
Сок од јаболко
Печена скуша (посно)
Браунис со банани
Смути со авокадо и малини
Мини овесни палачинки

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: