Рецепти
Кифли со виршла и кашкавал Ана Ѓорова

Исто како во пекара, само домашно за појадок со чаша јогурт

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(400 Грама)

Виршли(6-8 )

Сол

Кашкавал(6-8 парчиња )

Вода(150 Милилитри)

Маргарин

Млеко(150 Милилитри)

Квасец(20 грама свеж )

Масло(1-2 Децилитри)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Квасецот разматете го со водата и млекото, па со преостанатите состојки се замесува тесто и се остава да отстои 1 час.
  2. Тестото се дели на топчиња, па секое топче малку се развлекува и од долната страна се засекува на лентички.
  3. Се става варена виршла и лента кашкавал и се витка.
  4. Постапката се повторува со сите кифли, а на крај се премачкуваат со маргарин или со јајце и се наросува сусам или сол.
  5. Се печат во рерна на 200 степени, 20 минути.
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Бели топчиња

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*