Рецепти
Летна пишкота Ана Ристеска

Ладна торта со пудинг од ванила, чоколадо и кафе за совршено летно уживање

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Пишкоти(20-22 )

Слатка павлака(250 Милилитри)

Желатин(1 Пакување)

Млечно чоколадо(100 Грама)

Млеко(500 Милилитри)

Шеќер(4 Супени лажици)

Ванила пудинг(2 Пакувања)

Путер(100 Грама)

Варено кафе(4 Супени лажици)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 60 минути

  1. Млекото (400 мл) и шеќерот ставете ги да зовријат. Преостанатото млеко соединете го со пудингот од кесичката, а потоа додајте го во зовриеното млеко и непрекинато мешајќи сварете фил.
  2. Претурете го во друг сад, покријте го филот со најлонска фолија и оставете да се излади во фрижидер.
  3. Од секоја пишкота исечете по 3 см. Помалите делови од пишкотите издробете ги и соединете ги со путерот и подготвеното изладено кафе.
  4. Во круг наредете ги пишкотите во обрач од 20 см. На дното ставете ги подготвените издробени пишкоти.
  5. Желатинот прелијте го со 4 лажици ладна вода и оставете да набабри. Откако ќе набабри растопете го на умерена температура.
  6. Слатката павлака изматете ја во цврст шлаг, потоа одделете една лажица и додајте ја во растопениот желатин. Промешајте, а потоа додајте ја и преостанатата слатка павлака.
  7. Соединете ги изладениот пудинг и слатката павлака. Ставете малку крем врз пишкотите, потоа на некои места нанесете растопена чоколада, па повторно крем и се така наизменично, додека имате крем и чоколада.
  8. Оставете 6 часа во фрижидер за да се излади и да се стегне. Декорирајте по желба.
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Фритата со домат, туна и сирење
Чорба од пилешки гради
Турски ѓевречиња (посно)
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Џем од капини
Мармалад од јаболки
Чорба со печурки и чадена сланина
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Ориз салата со павлака
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Холандска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Малбо колач
Лешник карамел бомбици
Фаџ со суви смокви
Земички со лук
Мини палачинки со крем
Полнети шампињони
Овошно желе со јогурт
Палачинки со спанаќ и кашкавал
Брза пита со блитва и сирење
Крем чорба од компири со сланина
Тиквички на милански начин
Домати со пармезан во рерна

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: