Рецепти
Печен ослиќ со брокула Ана Ѓорова

Вкусен ручек од печен ослиќ со брокула и бешамел сос

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Ослиќ(1 Пакување)

Брокула(1/2 Килограм)

Масло

Рузмарин

Брашно(1 Супена лажица)

Млеко(1 шолја )

Лук

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 70 минути

  1. Брокулата обарете ја за да омекне. Покрупните парчиња брокула (без цветот) се сечкаат и се редат во огноотпорен сад.
  2. Потоа се реди рибата и се полева со масло.
  3. Се зачинува по вкус со сол и рузмарин и се става да се пече во рерна на 200 степени.
  4. Бешамел сос: 1 лажица брашно се пропржува во малку масло. Се додава млекото,  ситно сечканиот лук и на крајот цветовите од брокула.
  5. Откако ќе се испече рибата, се вади од рерна и се прелива со бешамел сосот.
  6. Вратете ја во рерна и допечете уште 10-15 минути.
Дроб во кошулица
Пилешки дроб и срца
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: