Рецепти
Полнети бабури со туна Ана Ѓорова

Полнети пиперки на поинаков начин за вкусен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Маслинките (без семки), магдоносот и доматите исечкајте ги ситно и измешајте ги со исцедената туна од конзерва, издробеното парче леб, сол и бибер.
  2. Бабурите измијте ги, исечете им го капакот (рачката) и исчистете ги од семките.
  3. Наполнете ги со приготвената смеса и одозгора наросете лебни трошки и ставете им малку масло.
  4. Така приготвените бабури ставете ги во огноотпорен намастен сад, прекријте го садот со алуминиумска фолија и печете ги во претходно загреана рерна на 180 степени, 30 минути.
  5. Откријте го садот, отстранувајќи ја фолијата, па допечете ги бабурите уште 10-тина минути.
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Јагнешка чорба
Бурито со мешано месо
Свинско со свежи буковки
Јагнешко печено со пиво
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Тава со карфиол и месо
Пилешко рижото со грашок
Полнет крап во рерна
Печен ролат од свинско каре

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: