Рецепти
Смути со смокви Ана Ѓорова

Освежително овошно смути од смокви и банана

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Зрела банана(1/2 )

Смоква(4 )

Грчки јогурт(200 Грама)

Мед(1 Супена лажица)

Сол(1 Прстофат)

Млеко(1/2 или 1/4 чаша )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Исечете ги врвовите од смоквите, преполовете ги и ставете ги во блендер заедно со половина банана, грчкиот јогурт, 1/4 чаша од млекото, мед и прстофат сол.
  2. Блендирајте додека добиете хомогена смеса, ако сакате поретко смути додајте повеќе млеко и повторно изблендирајте.
Смути од грозје
Сок од јаболко
Смути со смокви
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Смути со малини
Смути со праски
Шејк од краставици
Овошно фрапе
Коктел виски соур
Пијалак од праски
Мохито со лубеница
Мохито со ананас
Мохито со малини
Сок од праски со ѓумбир
Смути од шумско овошје
Бела сангрија
Смути од праска и банана
Овошна лимонада
Лимонада од лубеница
Смути од банана и ананас
Лимонада од капини
Газирана лимонада со малини
Лимончело
Смути од јаболко и овес
Смути од праска и овес
Замрзнато топло чоколадо
Каипироска коктел со јагоди
Смути од лубеница
Лимонада од водка и нане

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: