Рецепти
Смути со смокви Ана Ѓорова

Освежително овошно смути од смокви и банана

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Зрела банана(1/2 )

Смоква(4 )

Грчки јогурт(200 Грама)

Мед(1 Супена лажица)

Сол(1 Прстофат)

Млеко(1/2 или 1/4 чаша )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Исечете ги врвовите од смоквите, преполовете ги и ставете ги во блендер заедно со половина банана, грчкиот јогурт, 1/4 чаша од млекото, мед и прстофат сол.
  2. Блендирајте додека добиете хомогена смеса, ако сакате поретко смути додајте повеќе млеко и повторно изблендирајте.
Смути од јапонски јаболки и круши
Смути со киви и банани
Лате со јаболко и цимет
Утринска каша од овес и чиа
Смути од круши и ванила
Растурен омлет со печурки и со гауда
Сок од моркови и ѓумбир
Салата со спанаќ, туна и јајца
Омлет со пршут и фета
Смути од тиква
Смути со смокви
Домашен пудинг од вишни и капини
Омлет со спанаќ и шунка
Тост со јајца и песто сос
Смути со авокадо и малини
Смути со кафе и овошје
Овесно смути со праски
Сендвичи со туна и сос од маслинки
Овошно фрапе
Чиа пудинг со праски
Коктел виски соур
Оризова каша
Пица сендвич со авокадо
Смути од јаболко и овес
Каипироска коктел со јагоди
Летен овошен коктел
Летно смути
Мохито
Шпагети во сос од туна
Италијански омлет

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: