Рецепти
Вкусна димена салама Ана Ристеска

Француски специјалитет кој најдобро оди во комбинација со компир салата или кисела зелка

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свинска димена салама(800 Грама)

Кромид(1 Главица)

Каранфилче(4 )

Лук(2 Чешниња)

Морков(2 )

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалкуод 45 минути

  1. Излупете ги морковите, лукот и кромидот.
  2. Каранфилчето ставете го во кромидот.
  3. Ставете го месото и другите состојки во тавче. Прелијте го со вода.
  4. Оставете да почне да врие и гответе го на тивко 35 минути.
Кремаста паста со печурки без масло
Туна ќофтиња
Дроб во кошулица
Пилешки дроб и срца
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Динстани јунешки ребра
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Динстано месо со печурки
Пилешки џигер во пиво
Лазањи со болоњезе сос
Пилешко со лимон
Француско „селско“ месо
Вкусна димена салама
Кнедли од џигер
Потпечена зелка со наут
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Вегетаријански плескавици
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: