Рецепти
Пастрмка со зеленчук (посно) Ана Ѓорова

Брз ручек од пржена риба и зеленчук со зелен сос

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 35 минути

  1. Пастрмката убаво се чисти и се мие, се зачинува со  вегета, сол, рузмарин, бибер.
  2. Така подготвената пастрмка се пржи на загреано масло.
  3. Пиперките се мијат, чистат и се сечкаат на стапчиња, па се пржат во врело масло.
  4. Морковот, модриот патлиџан, печурките се сечкаат и се додаваат да се пржат со пиперката.
  5. Потоа во таа смеса се додава вегета, сол и бибер, а кога пржењето ќе биде при крај, се додава една лажица соја сос.
  6. Посебно се прави зелен сос од сечкан магдонос, лук, масли сол и маслиново масло, како и 1/2 цеден лимон. Сето тоа заедно се блендира во сос.
  7. Пастрмката се сервира со сосот и со пржениот зеленчук.
Боранија со чедена сланина и компири
Подварок со куркума
Вегетаријански лазањи
Ќофтиња со пилешко и пармезан
Фетучини со песто сос
Мешана тава со месо и печурки
Полнето свинско филе
Чорба од пилешки гради
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Паприкаш од пржени ќофтиња
Печена скуша (посно)
Макарони со чадено месо
Пиле полнето со печурки
Свинско печено во маринада
Мусака со чадена сланина и печурки
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Ролати од пилешки копани
Овчарска пита
Мисиркини шницли во ароматичен сос
Октопод во бело вино
Крап на кромид (посно)
Јунешки гулаш во црвено вино
Пилешка пепиторија
Домашни канелони со печурки и бешамел сос
Пилешки крилца со сусам
Варени ќофтиња со ориз
Компири во кремаст сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: