Рецепти
Пире од карфиол Ана Ѓорова

Послужете го како гарнир со риба или месо – ќе се изненадите од вкусот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Карфиол(1 Главица)

Лук(2 Чешниња)

Кисела павлака(1 Супена лажица)

Путер(1 Супена лажица)

Сол(2 неполни лажички )

Бибер(2 неполни лажички )

Рендан пармезан(1 Супена лажица)

Сечкан магдонос(1 Супена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Исчистете го карфиолот, отстранете ги листестите делови и измијте го, па исечкајте го на ситно.
  2. Ставете го во големо тенџере и полијте со вода колку да се покрие карфиолот.
  3. Зачинете со сол и бибер, покријте со капак и варете го карфиолот 25 минути или додека омекне.
  4. Исцедете го и ставете го во блендер со останатите состојки (освен магдонос и пармезан).
  5. Изблендирајте додека добиете кремаста смеса и послужете го со сечкан магдонос и рендан пармезан.
Овесни палачинки со банана
Салата со соја и шампињони
Чоколаден чиа пудинг со портокал
Чај со јаболко
Пица од карфиол
Смути со калинки
Печен карфиол со сладок компир
Салата со карфиол и маслинки
Чиа пудинг со банани
Смути во чинија со шумско овошје
Бурито со мешано месо
Брза салата од брокула
Смути од ѓумбир и круши
Есенско смути
Свинско месо со бел сос
Вафли со боровинки
Мини палачинки со спанаќ
Ориз со печурки
Риба со жалфија
Овесно смути со кафе
Намаз од рукола
Смути со киви и шумско овошје
Шејк со јаболко
Пилешко на индиски начин
Тортелини со спанаќ и брокула
Пире од карфиол
Алжирски солени палачинки
Тахини (сос од сусам)
Намаз од сладок компир и куркума
Детокс смути со ѓумбир и зелено јаболко

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: